Masz pytanie? (22) 209 89 25
Pościel przez Internet
  1. Pościel
  2. /

Kołdra MERKYS WOOL 250

Kołdra MERKYS WOOL 250
0
Czas dostawy: dni roboczych
Kołdra MERKYS WOOL 250

Wełna owcza - dla ceniących naturalność, komfort i ciepło. Kołdra wypełniona naturalnym włóknem wełnianym w trakcie snu pochłania i odparowuje wilgoć powstającą na skórze, a tym samym umożliwia skórze oddychanie. Ze względu na jej właściwości polecana dla osób z bólami szyi i pleców. Charakteryzuje się dobrą izolacją cieplną i przepuszczalnością powietrza. Używana zarówno zimą, jak i latem: zimą grzeje, a latem chłodzi. Kołdra z wypełnieniem z wełny jest higieniczna, odporna na kurz, pleśń i inne bakterie, neutralizuje zapachy, dlatego polecana dla osób uczulonych. Warto wiedzieć, że wyroby z wypełnieniem z wełny oraz wykonane z włókna wełnianego charakteryzują się słabszym lub silniejszym specyficznym dla naturalnej wełny zapachem. Jeżeli zapach wełny wydaje się za mocny, taki wyrób zaleca się przewietrzyć w suchych warunkach.

Wyprodukowano Na Litwie / Merkys

Sposób pielęgnacji:

  • Pościel z wełny nie gromadzi żadnych wydzielin lub potu, gdyż wełna idealnie przepuszcza powietrze. 
  • Pościel z dobrej jakości wełny należy co jakiś czas spryskać wodą i wyczesać. 
  • Jeżeli do spania używasz pościeli bez poszewek, zaleca się przynajmniej raz w tygodniu wynieść ją na powietrze i potrzymać w cieniu, ponieważ bezpośrednie promienie słoneczne wysuszają tłuszcz zawarty w wełnie lanolinę, dlatego włosie wełny można stwardnieć i stać się szorstkie. 
  • Raz na pół roku czyścić szczotką i pianą. 
  • Także możne prać w warunkach domowych: kołdrę dobrze ugnieść w specjalnie do wełny przeznaczonym środku do prania, następnie 2-3 razy dokładnie przepłukać w letniej wodzie. 
  • Po przepłukaniu kołdrę pozostawić w wannie na 1-2 godziny, aby ściekła woda, wtedy będzie można o wiele łatwiej ją rozwiesić.
Polecamy

Kołdra MERKYS WOOL+TECH 450

Wełna owcza
81.00 zł
-15%

Kołdra wełniana SUPERWASH NATURAL LILLA LULL

Wełna owcza
122.40 zł 144.00 zł

Kołdra MERKYS WOOL 250

Wełna owcza
85.50 zł
Top

Komplet pościeli MERKYS WOOL ADELĖ

Wełna owcza
211.50 zł